Информацията, която не откривате в новия сайт може да намерите на http://arhiv.krumovgrad.bg. Благодарим ви за разбирането.

СЪБОР НА НАРОДНОТО ТВОРЧЕСТВО - КРУМОВГРАД 26 май 2017 г.

                                 П Р О Г Р А М А

СЪБОР НА НАРОДНОТО ТВОРЧЕСТВО - КРУМОВГРАД

                                    26 май 2017 г.

10.30 часа / на площада / -Откриване на Събора

10.35 часа -Конкурсна програма:

 

 

  1. Танцов състав „Силивряче” ІV-V кл. при ОДК гр.Крумовград с р-л Милка Узунова

                 - „Буенек”

 

10.40 часа

                 2.Танцов състав „Силивряче” VІ кл. при ОДК гр.Крумовград с р-л Милка Узунова

                - „Копаница”

                 - „Добруджанска импресия”

 

10.45 часа

  1. 3. инд.изп. на Магдалена Ромеева Боянова от СУ „В.Левски” гр.Крумовград с р-л Кръстина Йорданова

                   - „Изгреяла месечинка”

 

10.48 часа

  1.  4. Група за турски народни танци –ІІ-ІV кл. при ОДК гр.Крумовград с р-л Нурай Мустафа

                   - „Родоп даларъ”

 

10.53часа

  1. 5. Детска група „Славейче” при НУ „В.Левски” мах.Козино, с. Звънарка с р-л Анка Данева

                   - „Бре, воденичарю”

                 - „Дядо на баба думаше”

 

11.00 часа

  1. 6. Дует Фатме Юмер и Тюлай Юсеин от   НЧ с.Поточница с р-л Севдие Кадир

                 - „ Моите очи са в твоите”

11.03 часа

  1. 7. Фолклорна група при НЧ „П.Р.Славейков- 1958”                    с.Поточница с ръководител Севдие Кадир

                        - „Дюлята е цъфнала”

  

11.10 часа    

  1. 8. Детска група „Приятели на музиката” при ОУ „Михаил Христов” с. Аврен с р-л Румяна Моллова
  • Караджом гости дойдоха”
  • „Мар, Карамфилко”

 

11.17 часа    

  1.        инд.изп.Зинеп Юсеин от ОУ„Н.Й.Вапцаров”с.Г.Кула с р-л Федат Гюлюстан

                 - „Бен дюн руямда”

 

11.20 часа

  1.    10. инд.изп. Василка Хасан от ОУ„Н.Й.Вапцаров”с.Г.Кула с р-л Федат Гюлюстан

                 - „Залюбила мари, малка мома”

 

   11.23 часа    

  1. Инд.изп. на Федат Гюлюстан – ОУ „Н.Й.Вапцаров“ с.Г.Кула

                   -„Гюверджин учуверди”

    

     11.26 часа    

  1.    12. Инд.изп. на Юксел Раиф от ОУ „В.Левски” с.Луличка

                   „Мутлу ол йетер”

 

     11.30 часа    

  1.         13. Инд.изп. на Хава Раиф от ОУ „В.Левски” с.Луличка

                   „Джерал паша”

 

     11.33 часа    

  1. 14. Група за турски народни песни при ОУ „В.Левски” с.Луличка с р-ли Бахрие Каврък и Нергюл Ахмед

                   - „Бир елманън йаръсъ”

- „Хаят байрам олса”

 

     11.40 часа

           15.Фолклорна група при НЧ „Искра 1960” с.Токачка с р-л Гюлтекин Имам

                      - „Калбимин тек сахибине”

                     - „ Гиде, гиде биз…”

 

       11.47 часа  

  1. 16. Дует Елиф Хюмет и Мустафа Халил от НЧ „Просвета 1959” с.Гулийка с р-л Росица Ботева

                   „Чуй ме, Дилмано”

 

 

 

     11.50 часа  

  1.  17. Вокална група „Китка” при ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”              с. Странджево с р-л Йорданка Вълчева

                      - „Прехвръкна птичка”

                     - „Мен ми е драчко”  

                  

       11.56 часа

  1.              18. Детска фолклорна група при НУ „В.Левски” мах.Козино, с. Звънарка с р-л Ахмед Фейзи

                   - „Еллеримде гюл ойа”

                  - „Карамфил ойлум, ойлум”

 

     12.02 часа

  1.     19. Инд.изп. на Али Кямил – ОУ с.Гулийка

        

     12.05 часа

             20.Фолклорна танцова група „Нова светлина” при НЧ „П.Р.Славейков- 1958” с.Поточница с ръководител Севдие Кадир

                        - „Момински танц”

 

       12.10 часа    

             21.Танцова група от ОУ „Н.Й.Вапцаров“ с.Подрумче, р-л Мариана Николова

                        - „Индийски танц”

                       - „Местен танц”- инд.изп.

                  

       12.17 часа    

  1. 2 Фолклорна група „Звънчета” при ОУ „Христо Ботев” с. Гулийка с ръководител Фатмегюл Ахмед

                   -„Лазаруване”- народен обичай

 

       12.23 часа    

  1. 23. Група за автентичен турски фолклор при ОУ „Св.Св.Кирил и Методий” с. Странджево с р-ли Байсе Халил и Гюлджан Хасан

                     - „Мендилимде гюл ойа”

                     - „Ламбада шишесиз йанмаз”

 

         12.30 часа    

  1. 24. Танцов състав „Пъстра китка“-начален етап от СУ „В.Левски“-Крумовград, р-л Даниела Бояджиева

                     - танц „Макамлии”

 

         12.35 часа    

  1.          25. Квартет „Карамфилче“ от СУ „В.Левски“-Крумовград, р-л М.Карамфилов

                     - „Стани ми порти”

                    - „Гайдине свирят”

     12.40 часа

  1. 26. Танцова група от ОУ„Н.Й.Вапцаров”с.Г.Кула с р-л Федат Гюлюстан

                 - „Шопска ръченица”

 

         12.45 часа

  1. 27. Певческа група за автентичен турски фолклор при НЧ „Д-р Петър Берон-1946“ с. Странджево с ръководител Нурхан Ахмед

                       - „Арда бойларънда”

                      - „Дере гелийор дере“

 

         12.52 часа

  1. 28. Инд. изп. на Памела Цветанова от СУ „В.Левски“-Крумовград, р-л М.Карамфилов

                   - „Севдице моя”

 

         12.55 часа    

  1. 29. Инд.изп. на Мехмед Адем от НЧ „Д-р Петър Берон-1946” с. Странджево с р-л Нурхан Ахмед

                        - „Карагьозлум“

         12.58 часа

  1. 30. Инд. изп. на Микаела Алексиева от СУ „В.Левски“-Крумовград, р-л М.Карамфилов

                   - „Дай си ма майчинко”

 

       13.03 часа

  1. 31. Фолклорна група при НЧ „П.Р.Славейков- 1958” с.Поточница с ръководител Севдие Кадир

                   етюд - „Дразги в семейството между снаха и свекърва”

 

         13.10 часа    

  1. 32. Танцов състав „Пъстра китка“ от СУ „В.Левски“-Крумовград, р-л Йорданка Мамирева

                     - танц „Тракийска младост”

                      - танц „Лазарки”

 

            13.18 часа    

  1. 33. Детска танцова група при НЧ „Д-р Петър Берон-1946” с. Странджево с ръководител Нурхан Ахмед

                       - турски народен танц „Чифтетелли”

 

          13.23 часа

  1. 3 Детска фолклорна група по интереси „Родопа пее” – ІІ „г” кл. от СУ „В.Левски” гр.Крумовград с р-л Анка Топалова

                     - „Лено, Ленче”

                       - „А бре, юначе”

 

 

         13.30 часа    

  1. 35. Група за автентичен турски фолклор при ПГ по транспорт „Хр.Смирненски“ гр.Крумовград с р-л Венцислав Чобанов

                     - „Не ме разплаквай”

                    - „Моето елече е в теб”   

 

       13.37 часа    

  1. 36. Женска група за автентичен фолклор при НЧ „Народни будители-1925” с.Аврен с р-л Таня Бургуджиева

                   - „Защо ме, майчо ль породи”

                   - „Като си идех, майчо льо”

 

       13.45 часа  

  1. 37. Група за автентичен фолклор при НЧ „Бяло море 1929” с.Черничево с р-л Милка Стаматова

                     - „ Букет ”

 

     13.52 часа    

  1. Дует Таня Кирякова и Невена Мутева при НЧ „Светлина-1960” с.М.Девисил с р-л Таня Кирякова

                   - „Майчинко, мило гиздило”

                  

       13.55 часа    

  1. Фолклорна група при НЧ „Светлина-1960” с.М.Девисил с р-л Таня Кирякова

                   - „Момиче бело”

                   - „Вий, чули ли сте”

 

       14.02 часа    

  1.      40. Женска фолклорна група при НЧ „П.К.Яворов-1955” с.Г.Каменяне с р-л Сабрие Мехмед

                   - „Дере гелийор дере”

                   - „Индже гийерим индже”

 

       14.10 часа    

  1. 41. Женска фолклорна група при НЧ „Граничар-1955”     с.Девесилово с ръководител Галина Шенкова

                        -„Галиш ма Севдо, не галиш”

                        - „Тодоро, Тодорке”

 

       14.16 часа  

  1. 42. Фолклорно трио при НЧ „Бяло море 1929” с.Черничево с р-л Милка Стаматова

                     - „ Йорда Зафета залюби”

                    - „ Черньом са госте дошлили”

 

       14.23 часа  

  1. 43. Мъжка фолклорна група при НЧ „Кирил и Методий 1952” с.Егрек с р-л Юри Хаджиев

                     - „Аман си рекох, майчинко”

                     - „Галиш ма, севде не галиш”

 

       14.30 часа

  1. Форклорна група при дружество „Тракия” гр.Крумовград с р-л Кръстина Йорданова

                     - „Тракия равна”

                   - „Напреварвали се”

       14.37 часа    

  1. 45. Инд.изп. на Росица Даматова от НЧ „Хр.Ботев-1914” гр.Крумовград

                      - „Станко льо, лелина”

 

         14.40 часа    

  1. 4 Група за турски народни танци V-ХІ кл. при ОДК- Крумовград с ръководител Лейля Исмаил

                   - „Чифтетелли”        

                   - „Зейбек”

 

         14.47 часа    

  1. 47. Танцов състав „Силивряче” VІІ-ХІ клас при ОДК - Крумовград с ръководител Милка Узунова

                   -„Тракийски танц”  

         14.52 часа    

  1. 48. Инд.изп. на Зелиха Рашид от група „Демет” гр.Крумовград

                      - „…………………”

       14.55 часа    

  1. Женска певческа група „Демет” при Сдружение за турска култура и изкуство гр.Крумовград

                       - „Айлетме бени”

                    - „Аман карпуз кестим йийен йок”

 

       15.02 часа    

  1. 5 Ансамбъл „Изворче“ при НЧ „Хр.Ботев-1914” гр.Крумовград с р-л Росица Дибекова, муз.р-л Митко Карамфилов

         - Китка от родопски песни

                    

     15.15 часа    

  1. 51. Дует Мюмюне Осман и Мине Ибрям от СУ „В.Левски“-Крумовград, р-л Валентин Грозданов

                     - „Калбимин тек сахибине”

                     - „Гьонльомюн ефендиси”

 

         15.20 часа    

  1. 52. Певческа група при Съюз на слепите -Крумовград, р-л Кирилка Димитрова

                     - „Песента е дар от Бога”

                     - „Песен за младостта и старостта”

       15.30 часа

                 Край на конкурсната програма;  

               Обявяване на класирането.

Тагове: Новини

  • Публикувана на 25 Май 2017
  • Посещения: 218

Намерете ни във Facebook

 

За връзка с общината

Logo Footer

гр. Крумовград п.к. 6900,
пл. България №5
minkrum@abv.bg

тел: 03641 / 71 13, 75 22
факс: 03641 / 70 24
Работно време: 8.00 - 17.00

Къде се намираме: